Czech Beerfest

Photogallery BeerfestBeerfest programme

 

 

Press reports

BeerFest Olomouc - naším pohledem

Největší pivní festival v ČR, který ale není pouze o ochutnávání všech značek zlatavého moku dostupného u nás, ale také o hudbě. Pro mnohé Čechy je totiž spojení piva a hudby tou nejlepší kombinací, jak strávit svůj volný čas. A proto se není čemu divit ,že takový festival trvá 4 dny. Během nich se lidé bez přestání baví, nasávají atmosféru i zmiňované pivo a pomalu se těší na léto.
Beer Fest byl letos jedním z prvních skoroletních festivalů. Což je určitě velké plus. S příchodem tepla a slunečních paprsků začínají lidé vyhledávat akce, kde si mohou po zimě dobít energii a ztlumit své abstinenční příznaky z nedostatku open-air hudby. V Olomuci byla skvělá příležitost.
Nejen množstvím piva byl festival jiný. Také městem konání a lidmi se lišil od dalších takových akcí. V Olomouci na nás dýchala jiná atmosféra. Moravská, vlídnější, "teplejší", přátelštější. I lidé jsou zde více bezstarostní, víc si užívají hudbu, dávají víc najevo své emoce. Tak to vidíme alespoň my. A myslím, že i vystupující skupiny musely pocítit určitý rozdíl.

Kromě 22 pivovarů a nespočetného množství druhů piv, nepřeberného sortimentu různých pochutin, jídel a laskomin, či stánků s parukami, maskami a dalšími věcmi potřebnými k vylepšní festivalových chvil, si návštěvníci mohli vybrat ze dvou hudebních scén, mezi kterými volně, plynule přecházeli. Hlavní, neboli MAIN STAGE, kde se objevili známější interpreti (Peha, Divokej Bill, David Kraus, Support Lesbiens, Buty, No Name...) a menší scéna nazvaná RETRO STAGE, kde se objevily skupiny revival či méně známí interpreti (Abba Revival, Robbie Williams Revival, David Spilka....). ....Výborně tak uzavřela sedmý ročník olomouckého festivalu. A my se na další ochutnávku třeba borůvkového či jinak exoticky laděného piva těšíme zase za rok.

Zdroj: Na fesťáku.cz 2008

 
Největší pivní festival v Česku zatím do Olomouce nalákal desetitisíce lidí. Potrvá do soboty

Olomouc - Přibližně sedm tisíc lidí, desetitisíce načepovaných půllitrů a chytlavá vystoupení kapel jako slovenská Peha nebo Divokej Bill. Tak vypadal středeční start největšího tuzemského pivního festivalu Beerfest. V Olomouci pokračuje až do soboty.                                                                                                                             Už během středečního odpoledne proudily k dostihové dráze v olomouckých Lazcích, jejíž kapacitu organizátoři odhadují na maximálně deset tisíc lidí, stovky návštěvníků. „Hlavní nápor přišel večer, celkem zhruba sedm tisíc lidí, což rozhodně překonalo naše očekávání,“ řekl včera organizátor Beerfestu Pavel Spálený. „První den se povedl na jedničku,“ dodal k rekordní návštěvě.Hudební produkce, o kterou se jako hlavní hvězdy startovacího dne sedmého ročníku přehlídky pivovarů postaraly kapely Divokej Bill, Peha nebo Los Banditos, utichla přesně na minutu ve 22 hodin. Déle kvůli nočnímu klidu pro obyvatele nedalekého sídliště hlasitá hudba hrát nesmí.                                                                                              
Olomoucká přehlídka tradičních i malých pivovarů z Česka i ze zahraničí spojená s koncerty známých kapel pokračuje na Lazcích až do sobotní noci. Organizátoři odhadují, že během festivalu pivovarníci načepují hodně přes tři sta hektolitrů piva, například loni to bylo 350 hektolitrů, tedy asi sedmdesát tisíc piv.Loni přitom na přehlídku přišlo za čtyři dny celkem 12 tisíc lidí, takže vzhledem sedmitisícovému prvnímu dni je téměř jisté, že nejen návštěvnický rekord, ale také letošní „spotřeba“ budou nakonec ještě vyšší.

Zdroj: Mladá fronta DNES 09.05.2008

Pivní festival trhal rekordy v návštěvnosti

Pořadatelé Olomouckého pivního festivalu považují právě skončený sedmý ročník této akce za dosud nejvydařenější.

„Překonali jsme nejnavštěvovanější ročníky, které ještě probíhaly na Envelopě. Například předloni na Envelopu přišlo čtrnáct tisíc lidí, my jsme však od čtvrtka do soboty na Lazcích napočítali přes osmnáct tisíc lidí. Zhruba patnáct tisíc bylo platících návštěvníků, zbytek využil sponzorských vstupenek. Tentokrát se akce obešla bez stížností na rušení nočního klidu. výtržností a zranění,“ sdělil pořadatal beerfestu Pavel Spálený.Lidé mohli ochutnávat několik desítek druhů piva. Netradiční pivní speciality nabízely hlavně malé  pivovary.                                                                                              
Návštěvníci beerfestu během čtyř dnů vypili rekordních 500 hektolitrů pěnivého moku. „Nejčastěji se pilo pivo z produkce pivovaru Černá Hora, který se na festivalu objevil po několikaleté přestávce. Vytočili ho asi šedesát hektolitrů, hodně na odbyt šlo také jejich borůvkové pivo,“ uvedl Spálený.

Zdroj: Olomoucký deník 11.5.2008

Pivní festival: hudební lahůdkářství na Lazcích otvírá

Olomouc - Dvaadvacet pivovarů, přibližně sto druhů piv, ale především špička současné česko-slovenské hudební scény budou největšími lákadly sedmého ročníku Olomouckého pivního festivalu, který začíná ve středu ve 14 hodin a potrvá až do sobotního večera. Během čtyř dnů se na dostihové dráze na Lazcích představí Kryštof, Divokej Bill, Support Lesbiens, Buty, Peha nebo No Name. Účast takových jmen se samozřejmě projevila na celkovém rozpočtu přehlídky. Ten je v historii akce rekordně nejvyšší.                                                                                                   Když to srovnám s minulými roky, kdy se částka na kulturní program pohybovala okolo pěti set tisíc korun, tak letos je to bezmála trojnásobek. Chtěli jsme festival trochu rozhýbat a zlepšit poněkud stagnující návštěvnost posledních ročníků,“ uvedl Petr Spálený z pořádající agentury Fest Promotion.

Zdroj: Olomoucký deník 6.5.2008

Největší přehlídka piva v Česku

OLOMOUCKÝ BEERFEST Už zítra začne na olomoucké dostihové dráze největší pivní festival v Česku. Pořadatelé sedmého ročníku slibují návštěvníkům až 150 druhů piv a za čtyři dny se na pódiu vystřídá na třicet kapel. Zázvorové, třešňové či konopné pivo, nejrůznější sváteční speciály a dalších sto padesát druhů ochucených i klasicky vařených piv budou moci otestovat návštěvníci olomouckého Beerfestu. Největší přehlídka piva v České republice, na které se během čtyř dnů představí téměř tři desítky českých a zahraničních pivovarů, startuje na dostihové dráze v Olomouci-Lazcích již zítra. Kromě pivařů ale pořadatelé festivalu políčili i na hudební fajnšmekry. Na Beerfestu totiž vystoupí tři desítky top skupin české populární scény, mezi nimiž nebude chybět Divokej Bill, Clou, Kryštof, Support Lesbiens, Buty či slovenští No Name a Peha s Katarínou Knechtovou. „Z Beerfestu bychom chtěli udělat nejen pivní, ale i velký hudební festival. Dobré pivo a zábava k sobě prostě patří,“ je přesvědčen organizátor festivalu Pavel Spálený. Přitom ještě loni pořadatelé koketovali s myšlenkou, že sedmiletou tradici olomouckého pivního festivalu ukončí.
  Organizátoři už teď myslí na příští ročníky. „Pro návštěvníky zvýšíme komfort. Chceme jim příště nabídnout stanové městečko, aby přespolní a zahraniční hosté mohli přespat rovnou v areálu a nemuseli shánět ubytování,“ plánuje pořadatel. Několik novinek si ale návštěvníci Beerfestu budou moci vychutnat již letos. Kromě hlavní festivalové scény, na které se postupně vystřídají kapely Laura a její tygři, Flereti, Cocotte Minute, Polemic a další, bude pro starší generaci připravena retro scéna s nabídkou největších hitů od Abby, René Lacka, Robbieho Williamse, Turba či Rock and Roll Bandu Marcela Woodmana. 

Zdroj: Mladá fronta DNES 06.05.2008

Olomoucký primátor zahájí Pivní festival kapel

Slavnostní naražení pivního soudku olomouckým primátorem Martinem Tesaříkem dnes v 16 hodin odstartuje Pivní festival, který je až do soboty v areálu Envelopy. … festival drží již třetím rokem prvenství co do účasti českých i zahraničních pivovarů. "Letos se jich představí kolem dvaceti, přičemž návštěvníci ochutnají pěnivé moky od známých i méně známých výrobců piva. "V loňském roce se vypilo asi 200 hektolitrů piva, což je docela málo. Přikládám to za vinu hlavně čtyřicetistupňovým vedrům, která odrazovala návštěvníky," míní Spálený. Novinkou Pivního festivalu letos budou stany, které budou zastřešovat 1400 metrů plochy. "I když bude pršet, nebude problém. Každý pivovar bude mít u Envelopy vlastní stan, pod kterým mohou lidé dle libosti a chuti postávat a ochutnávat, co hrdlo ráčí," uvedl pořadatel a dodal, že ideální by bylo, pokud akci navštíví kolem 25 až 30 tisíc lidí. K dobré zábavě patří nejen pivo, ale také muzika. Na festivalu o ni nebude nouze. Ode dneška do soboty se představí kolem dvacítky kapel. Na své si přijdou příznivci jazzu, blues, folku, ale i rockeři.  … vystoupí Fleret v čele s nestárnoucí Jarmilou Šulákovou. Bez zajímavosti nebude ani koncert slovenského kytaristy Reného Lacka, který je znám především svojí bravurní kytarovou technikou.

 MF DNES, 12.května 2004

Pivařští gurmáni se těšili hlavně na speciály                                         

Olomouc - Oblíbené značky i pivní speciály od včerejška koštují Olomoučané na Pivním festivalu, který se již potřetí "roztáhl" na louce před vysokoškolskými kolejemi na Envelopě.
První bečku slavnostně narazil v 16 hodin primátor Martin Tesařík, ale pak už přišli na řadu profesionálové. To už se celý areál začal utěšeně zaplňovat. V podvečer dokonce čekala před bránou fronta zhruba padesáti lidí. Neodradilo je ani vzdálené bouřkové hřmění, které hrozilo zalít celý festival vodou.
"Vždyť jsou tu přece stany, sedneme si dovnitř, dokud se nevyčasí," poznamenal jeden z čekajících natěšených pivařů.
Padesátikorunové vlezné zajistilo každému vstupenku ve tvaru náramku na ruku. Potom už každý pospíchal na "to svoje". "Jdu si vyzkoušet nové věci, tedy piva, která běžně v hospodě nedostanu. Budu jen ochutnávat, abych z toho něco měl," dušuje se Dalibor Hájek z Olomouce, který se zúčastnil i předchozích dvou ročníků.

 MF DNES 13.května 2004

 Na festivalu pivaři vypili na padesát tisíc půllitrů

Téměř dvacet tisíc návštěvníků prošlo branami Olomouckého pivního festivalu,který od středy do nedělního rána probíhal na Envelopě. Svátek pivařů se v hanácké metropoli konal už potřetí. Milovníci pěnivého moku si mohli vybírat z osmdesáti druhů piva od téměř dvou desítek výrobců… Největší fronty se u píp stály ve středu a v pátek. Do areálu během těchto dnů zavítalo po pěti tisících lidí. V sobotu večer, kdy byl nejlepší doprovodný kulturní program, však pršelo.“Spousta lidí kvůli tomu nepřišla. Zřejmě nevěděli,že letos máme připraveny velkoplošné stany.Zastřešili jsme přes dva a půl tisíce metrů čtverečních volné plochy.“upřesnil Spálený.

 OLOMOUCKÝ DEN 17.května 2004